Telefonas +370 687 96777
I-V: 8-20 val. VI: 8-15 val.
Close
Telefonas +370 687 96777 El.paštas info@regoscentras.lt

Konjunktyvitas: simptomai, priežastys ir apsisaugojimo būdai

Konjunktyvitas: simptomai, priežastys ir apsisaugojimo būdai

Ar jūsų akys paraudusios, daug ašaroja ir peršti bei niežti? Jeigu taip, gali būti, jog jums yra konjunktyvitas, dar žinomas kaip rožinė akis. Mūsų laimei, šiuolaikinės medicinos dėka, yra būdų kaip gydyti konjunktyvitą bei būdų, kaip nuo jo apsisaugoti. Bet apie viską nuo pradžių.

Kas yra konjunktyvitas?

Junginė – tai plonytė ir skaidri plėvelė, dengianti mūsų „baltąją“ akies dalį bei vidinę akių vokų dalį. Šios plėvelės uždegimas ar sudirgimas ir yra vadinamas konjunktyvitu. Štai keletas pagrindinių šio uždegimo simptomų:

  • Svetimkūnio (-ų) jausmas akyje;
  • Akies niežulys ir perštėjimas;
  • Akių vokų patinimas;
  • Padidėjęs traiškanotumas;
  • Akies paraudimas ar parūžavėjimas;
  • Padidėjęs jautrumas šviesai.

Jei jums pasireiškia kurie nors iš šių simptomų – nedelskite ir kuo skubiau kreipkitės pas akių gydytoją. Iki vizito pas oftalmologą (kol nebus nustatyta konjunktyvito priežastis ir tipas) vertėtų nenešioti kontaktinių lęšių.

Konjunktyvito tipai

Yra trys pagrindiniai konjunktyvito tipai: infekcinis, alerginis bei cheminis. Gydymas priklausys nuo to, koks tipas jums bus diagnozuotas.

Infekcinis konjunktyvitas

Tai dažniausiai pasitaikantis konjunktyvito tipas. Infekcinis konjunktyvitas yra skirstomas į dar 2 tipus: bakterinį ir virusinį. Bakterinis konjunktyvitas gydomas antibiotiniais akių lašais. Jei šis tipas yra negydomas, jis gali sukelti rimtų problemų. Tuo tarpu virusinis konjunktyvitas dažniausiai trunka nuo 1 iki 2 savaičių ir įprastai praeina savaime. Šilti kompresai padeda sušvelninti akių vokų patinimą bei sudirgusias akis.

Alerginis konjunktyvitas

Kaip jau turbūt supratote, šio tipo sukelėjai yra įvairūs alergenai: žiedadulkės, dulkės, naminiai gyvūnai ir t.t. Šis tipas nėra užkrečiamas ir dažniausiai pasireiškia žmonėms, sergantiems sezoninėmis alergijomis.

Cheminis konjunktyvitas

Šio tipo konjunktyvitas atsiranda kai įvairūs kenksmingi chemikalai (statybinės dulkės, chloruotas vanduo baseine ir t.t.) patenka į akis. Šis tipas taipogi nėra užkrečiamas. Eidami į baseiną, dirbdami su pavojingais chemikalais ar statybose – visada dėvėkite apsauginius akinius, taip išvengsite šio konjunktyvito tipo.

Kaip išvengti konjunktyvito?

Rankų plovimas

Jei jau pajutote simptomus, kuo skubiau kreipkitės pas gydytoją. Ankstyvas problemos identifikavimas ir gydymas garantuos, jog uždegimas nepridarys didesnių bėdų. O jei dar nesusidūrėte su šia problema, atkreipkite dėmesį į savo įpročius, kurie gali sukelti konjunktyvitą. Vadovaukitės šiais paprastais patarimais:

  • Dažnai plaukite rankas;
  • Kai čiaudite – užsidenkite burną ir nosį;
  • Atpraskite liesti ir trinti akis (jei tai darote);
  • Niekada nesinaudokite kitų žmonių kontaktiniais lęšiais, kosmetika ar rankšluoščiais bei neleiskite kitiems naudotis jūsiškiais;
  • Prieš eidami maudytis į ežerą ar jūrą – visada išsiimkite kontaktinius lęšius;
  • Tinkamai prižiūrėkite kontaktinius lęšius.

Susigrąžinkite gero matymo džiaugsmą!

Registruokitės vizitui arba susisiekite tel. +370 687 96777